Nasze działania i produkty mają jeden, według nas najistotniejszy dla człowieka cel – zdrowie.

+48 575 820 800
zamowienia@neospes.com

Blog

HomeZdrowieAmigdalina
zdrowie suplementy diety neo spes kapsaicyna likopen amigdalina omega 3 omega 6 składniki diety zdrowie

Amigdalina

Amigdalina zwana witaminą B17 lub letrilem jest naturalną substancją chemioterapeutyczną występującą w ponad 1200 roślinach, zwłaszcza w nasionach powszechnie występujących owoców, takich jak morele, brzoskwinie, śliwki czy jabłka. Letril jest dwuglikozydem z rodnikiem cyjankowym, posiadającym wysoką biodostępność. Oznacza to, że przenika przez błonę komórkową i łatwo osiąga wysokie stężenia wewnątrzkomórkowe. Właśnie ów rodnik cyjanku wywołał wiele kontrowersji wokół witaminy B17, jednakże w końcu udowodniono, że amigdalina jest substancją bezpieczną i nietoksyczną. Taki sam rodnik znajduje się w witaminie B12, w owocach czarnej jagody, borówek i truskawek, a one nie są trujące.

Olej z pestki moreli z zawartością amigdaliny w naturalnej postaci jest również źródłem żelaza, potasu i fosforu, co nie jest bez znaczenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, by mógł skutecznie walczyć z chorobami.

Dlaczego mielibyśmy przyjmować amigdalinę?

Wpływa ona na poprawę samopoczucia i apetytu, poprzez przybieranie na wadze, wzrost energii i wytrzymałości, odzyskanie naturalnego koloru skóry, redukcji oraz eliminacji bóli. Efekt obiektywny to poprawa wyników badania krwi i moczu, zwiększona regeneracja tkanek, zmniejszenie obrzęków, spadek poziomu gonadotropiny kosmówkowej w moczu i osoczu oraz cofnięcie się wszystkich objawów choroby.

Polecamy Waszej uwadze:

Kapsaicyna Amigdalina Gerson Witamina B-17 cz.1

Kapsaicyna Amigdalina Gerson Witamina B-17 cz.2