Nasze działania i produkty mają jeden, według nas najistotniejszy dla człowieka cel – zdrowie.

+48 575 820 800
zamowienia@neospes.com

Blog

HomeZdrowieNiezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – nnkt
niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 6 zdrowie suplementy diety neo spes kapsaicyna likopen amigdalina omega 3 składniki diety zdrowie

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – nnkt

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT) – to popularny temat. Naukowcy alarmują, że nasza dieta jest w nie zbyt uboga.

Nasze organizmy nie potrafią ich same wytwarzać, są egzogenne, dlatego zwane są niezbędnymi i muszą być dostarczane w pożywieniu. Biorą udział w prawidłowym wzroście i rozwoju komórek naskórka, mózgu, zapobiegają one m.in.. rozwojowi  miażdżycy poprzez obniżenie poziomu  cholesterolu w surowicy oraz zmniejszenie agregacji płytek krwi, czyli ich zdolności do wytwarzania zakrzepów naczyniowych, które prowadzą do zawałów czy udarów mózgu.

Omega 3 i 6 niwelują „zły cholesterol”, a wpływają na wzrost „dobrego cholesterolu” we krwi co jest bardzo korzystnym zjawiskiem. Omega 9 zmniejsza ilość cholesterolu całkowitego, co jest niezwykle istotne w leczeniu chorób krążenia i otyłości.

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), wchodzą także w skład błon komórkowych naszego ciała, są prekursorami hormonów tkankowych (prostaglandyn, leukotrienów i tromboksanów), sterujących wieloma ważnymi procesami życiowymi takimi jak rozwój i różnicowanie się komórek, procesy krzepnięcia krwi, reakcje naczynioworuchowe, zwężenie oskrzeli, jak również działanie układu krążenia.

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe oraz wytwarzane przez nie związki według badań wykazały hamowanie przerzutów, co nie pozwala na rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych w organizmie.