Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT)

Wiele się słyszy o kwasach tłuszczowych. Naukowcy alarmują, że nasza dieta jest w nie zbyt uboga.

Nasze organizmy nie potrafią ich same wytwarzać, są egzogenne, dlatego zwane są niezbędnymi i muszą być dostarczane w pożywieniu. Biorą udział w prawidłowym wzroście i rozwoju komórek naskórka, mózgu, zapobiegają one m.in.. rozwojowi  miażdżycy poprzez obniżenie poziomu  cholesterolu w surowicy oraz zmniejszenie agregacji płytek krwi, czyli ich zdolności do wytwarzania zakrzepów naczyniowych, które prowadzą do zawałów czy udarów mózgu.

Omega 3 i 6 niwelują „zły cholesterol”, a wpływają na wzrost „dobrego cholesterolu” we krwi co jest bardzo korzystnym zjawiskiem. Omega 9 zmniejsza ilość cholesterolu całkowitego, co jest niezwykle istotne w leczeniu chorób krążenia i otyłości.

NNKT wchodzą także w skład błon komórkowych naszego ciała, są prekursorami hormonów tkankowych (prostaglandyn, leukotrienów i tromboksanów), sterujących wieloma ważnymi procesami życiowymi takimi jak rozwój i różnicowanie się komórek, procesy krzepnięcia krwi, reakcje naczynioworuchowe, zwężenie oskrzeli, jak również działanie układu krążenia.

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe oraz wytwarzane przez nie związki według badań wykazały hamowanie przerzutów, co nie pozwala na rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych w organizmie.

Powrót

Zapisz się do newslettera!

szczegółowe informacje o suplemencie diety Neo Spes i aktualne promocje

Suplement diety Neo Spes został przebadany w Narodowym Instytucie Leków w zakresie tożsamości składników

Neo Spes Sp. z o.o. została wpisana do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Partnerzy

WYGRAJMY ZDROWIEWYGRAJMY ZDROWIE

HAMILTON POLANDHAMILTON POLAND

NEO SpesNEO Spes

Wszystkie nowe produkty Neo Spes natychmiast na Twoim e-mailu!

Żyj zdrowo razem z nami!