Witamina C

Co to jest witamina C i dlaczego znalazła się w NEO Vita C Forte?

Witamina C, inaczej kwas L-askorbinowy, to związek, którego właściwości od dawna są wykorzystywane w medycynie. Ma ona ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ bierze udział w wielu różnych procesach, które w nim zachodzą. Witamina C od lat jest słynna przede wszystkim dlatego, że wspomaga odporność organizmu. Mało kto wie, że jest również skutecznym przeciwutleniaczem, który zapobiega procesom starzenia (także skóry), poprawia pracę układu krążenia i działa przeciwnowotworowo.
Człowiek nie wytwarza witaminy C, w związku z tym musi ją dostarczać do organizmu wraz z pożywieniem lub w postaci suplementów.
Witamina C uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, co zapobiega łatwemu tworzeniu się sińców, krwotoków czy krwawień dziąseł. Hamuje także utlenianie „złego” cholesterolu LDL, a co za tym idzie – doprowadza do zmniejszenia zmian miażdżycowych.
Kwas askorbinowy ma również zastosowanie w leczeniu nadciśnienia, gdyż udowodniono, że witamina C obniża ciśnienie tętnicze. Witamina C wspomaga także wchłanianie niehemowego żelaza (co zwiększa jego przyswajalność), a także uczestniczy w wytwarzaniu krwinek czerwonych, co może uchronić przed wystąpieniem anemii.
Z kolei z badań przeprowadzonych w ramach projektu „Europejskie badanie perspektywiczne nad rakiem” (European Prospective Investigation into Cancer – EPIC) wynika, że witamina C może także zmniejszyć ryzyko udaru mózgu aż o 42%. Naukowcy na łamach „American Journal of Clinical Nutrition” wykazują, że podwyższony poziom witaminy C we krwi miał korzystny wpływ na układ krążenia u 20 649 mężczyzn i kobiet w wieku 40-79 lat, którzy w ramach projektu byli obserwowani przez 10 lat.
Witamina C jest również odpowiedzialna za produkcję kolagenu w organizmie. Bez witaminy C w odpowiedniej dawce nie powstanie kolagen. A kolagen jest wszędzie, 90% gałki ocznej to kolagen, 60% wątroby to też kolagen. Słabe serce? Oczywiście, przecież 40% mięśnia sercowego to kolagen. Kolagen spłyca zmarszczki mimiczne oraz zapobiega pojawianiu się nowych. Poprawia strukturę, elastyczność i nawilżenie skóry. Usuwa przebarwienia. Zmniejsza cellulit i spłyca rozstępy. Kolagen w połączeniu z witaminą C ułatwia gojenie się ran, wzmacnia włosy i paznokcie.
To właśnie z powodu tych wszystkich właściwości, nie mogło zabraknąć witaminy C w NEO Vita C.
Jednak w przyrodzie witamina C występuje w połączeniu z bioflawonoidami, które nasilają jej działanie w organizmie. Działanie obu składników jest bardziej skuteczne, kiedy są przyjmowane łącznie. Z tego powodu w nowoczesnych preparatach jakim jest NEO Vita C, obok witaminy C, znajdują się także bioflawonoidy (u nas w postaci rutyny z perełkowca japońskiego).​

 

Powrót

Zapisz się do newslettera!

szczegółowe informacje o suplemencie diety Neo Spes i aktualne promocje

Suplement diety Neo Spes został przebadany w Narodowym Instytucie Leków w zakresie tożsamości składników

Neo Spes Sp. z o.o. została wpisana do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Partnerzy

WYGRAJMY ZDROWIEWYGRAJMY ZDROWIE

HAMILTON POLANDHAMILTON POLAND

NEO SpesNEO Spes

Wszystkie nowe produkty Neo Spes natychmiast na Twoim e-mailu!

Żyj zdrowo razem z nami!