Witamina D jest unikatowa, ponieważ obie postacie tej witaminy– cholekalcyferol (syntezowany w skórze lub pozyskiwany z pożywienia) oraz ergokalcyferol (powstający z ergosterolu występującego w drożdżach i grzybach kapeluszowych), podlegają dalszym przemianom do związków wykazujących działanie podobne do hormonów.

Witamina D jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój i mineralizację kości. Niezbędna jest w procesach kostnienia, gdyż ułatwia zamianę fosforu organicznego na nieorganiczny, i w powstaniu związków potrzebnych do budowy kości.

Pełni ona istotną funkcję w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej ustroju. Zwiększa wchłanianie tych pierwiastków z przewodu pokarmowego oraz wyrównuje ewentualny nieprawidłowy ich stosunek.

Witamina D ma również korzystny wpływ na układ mięśniowy i nerwowy. Regeneruje neurony, zwiększa masę i siłę mięśni. Ma działanie immunomodulujące i w pewien sposób antybakteryjne, gdyż aktywuje geny kodujące peptydy antyseptyczne. Wspomagająco działa na komórki szpiku kostnego, wątroby, stymuluje prawidłowe wydzielanie insuliny i tolerancję glukozy.

Powrót

Zapisz się do newslettera!

szczegółowe informacje o suplemencie diety Neo Spes i aktualne promocje

Suplement diety Neo Spes został przebadany w Narodowym Instytucie Leków w zakresie tożsamości składników

Neo Spes Sp. z o.o. została wpisana do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Partnerzy

WYGRAJMY ZDROWIEWYGRAJMY ZDROWIE

HAMILTON POLANDHAMILTON POLAND

NEO SpesNEO Spes

Wszystkie nowe produkty Neo Spes natychmiast na Twoim e-mailu!

Żyj zdrowo razem z nami!