Witamina E - Witamina Młodości!

O zbawiennych dla człowieka właściwościach witaminy E wiemy wszyscy. Przeciwdziała tworzeniu się skrzepów miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, gdyż hamuje utlenianie złego cholesterolu LDL, dlatego zaleca się jej spożywanie osobom mającym wysokie stężenie cholesterolu we krwi oraz w profilaktyce, przeciw zawałowi mięśnia sercowego. 

Witamina E obniża komórkowy stres oksydacyjny i modyfikuje właściwości błony komórkowej, tym samym poprawiając działanie insuliny 
i normując poziom glukozy we krwi. Odmładza skórę, przeciwdziała starzeniu się organizmu, łagodzi skutki działania złego promieniowania słonecznego na komórki skóry, wpływa na dobre widzenie i prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego. Chroni płuca i jamę ustną przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Witaminy E i K dla lepszego zdrowia

Witamina E wraz z witaminą K reguluje krzepnięcie krwi, gdyż bierze udział w syntezie substancji przeciwkrzepliwych. Wpływa na utrzymanie odpowiedniej przepuszczalności błon komórkowych i zmniejszenie agregacji, czyli zlepiania się płytek krwi, a co za tym idzie - przeciwdziała zakrzepom. Poza tym uczestniczy w ochronie krwinek czerwonych, ekspresji genów i przekazywaniu sygnałów nerwowych w całym organizmie. Dodatkowo wpływa na prawidłową wydolność wszystkich mięśni i wytwarzanie nasienia u mężczyzn. Jest także potrzebna w ciąży, gdyż jest współodpowiedzialna za jej utrzymanie i prawidłowy rozwój płodu. Ponadto witamina E wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wzroku.

Jej niedobory objawiają się uczuciem zmęczenia, anemią, degeneracją mięśni, podatnością na infekcje, rogowaceniem i starzeniem się skóry, uszkodzeniem systemu nerwowego. Jej przyswajanie wspomagają Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe oraz witamina A.

Powrót

Zapisz się do newslettera!

szczegółowe informacje o suplemencie diety Neo Spes i aktualne promocje

Suplement diety Neo Spes został przebadany w Narodowym Instytucie Leków w zakresie tożsamości składników

Neo Spes Sp. z o.o. została wpisana do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Partnerzy

WYGRAJMY ZDROWIEWYGRAJMY ZDROWIE

HAMILTON POLANDHAMILTON POLAND

NEO SpesNEO Spes

Wszystkie nowe produkty Neo Spes natychmiast na Twoim e-mailu!

Żyj zdrowo razem z nami!